مقایسه 5 افزونه برتر تجارت الکترونیک وردپرس (افزونه فروشگاه ساز وردپرس) در سال 2016

  همه

  مقایسه 5 افزونه برتر تجارت الکترونیک وردپرس (افزونه فروشگاه ساز وردپرس) در سال 2016

  آیا به دنبال ایجاد یک فروشگاه آنلاین هستید؟
  آیا می‌خواهید بهترین پلاگین (افزونه) تجارت الکترونیک را پیدا کنید؟
  انتخاب پلاگین تجارت الکترونیک خوب برای کسب و کار شما بسیار حیاتی است چرا که پلتفرم بهتر به معنای فرصت بیشتر برای رشد شماست. در این مقاله، ما به مقایسه 5 افزونه برتر تجارت الکترنیک وردپرس (افزونه فروشگاه ساز وردپرس) در سال 2016 می‌پردازیم.

  bestecommerceplugins

  به دنبال کدام پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس برای سایت خود هستید؟

  تعداد بسیار زیادی پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس در بازار وجود دارد. اما همه آن‌ها مجموعه ویژگی‌های ضروری مورد نیاز شما برای ایجاد سایت تجارت الکترونیک را ندارند.
  برخی از پلاگین های تجارت الکترونیک برای فروش دانلودهای دیجیتال مانند کتاب‌های الکترونیکی، عکس، موسیقی، و غیره مناسب هستند درحالی که بقیه آن‌ها برای فروش کالاهای فیزیکی که نیاز به حمل و نقل و مدیریت موجودی دارند؛ مناسب می‌باشند. همچنین برخی از پلاگین های تجارت الکترونیک برای هر دو آن‌ها کارامد هستند.
  پلاگین مورد انتخاب شما باید بر اساس آن چیزی باشد که می‌خواهید بفروشید و همچنین باید دارای ویژگیهایی باشد که فروشگاه آنلاین خود را به صورت کارآمد اداره نمایید.
  سپس، شما باید بررسی کنید که کدام دروازه پرداخت، پرداخت‌های شما را قبول خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که پلاگینی که انتخاب کرده‌اید، آن دروازه پرداخت را به طور پیش فرض یا از طریق افزونه‌ها ساپورت می‌کند.
  هیچ کدام از افزونه‌های فروشگاه ساز (تجارت الکترونیک) به همراه خود قالب عرضه نمی‌شوند و باید بررسی کنید که قالب‌هایی که در دسترس شما هستند، افزونه فروشگاه ساز انتخابی شما رو پشتیبانی می‌کنند یا خیر؟ (در آینده مطلبی در مورد انتخاب بهترین قالب وردپرس منتشر می‌کنیم)
  غیر ممکن است که یک پلاگین تجارت الکترونیک همه ویژگی‌ها را داشته باشد. بیشتر آن‌ها این مشکل را با افزونه‌های جانبی حل می‌کنند. این افزونه‌ها قابلیت‌های پلاگین تجارت الکترونیک شما رو گسترش می‌دهند. مطمئن شوید که پلاگین تجارت الکترونیک شما، به اندازه کافی افزونه‌های جانبی برای اتصال سایت شما به سایر سرویس‌ها، داشته باشد.
  مورد آخر، شما باید بررسی کنید چه نوع پشتیانی برای پشتیبانی برای پلاگین موجود است. حتی اگر شما یک برنامه نویس برای کار بر روی سات خود استخدام کنید، هنوز هم نیاز به کمک سازنده پالاگینخواهید داشت. مطمئن شوید که پلاگین دارای سیستم پشتیبانی است که می‌توانید از آن کمک بگیرید.

  برای اجرای یک وبسایت تجارت الکترونیک به چه چیزی نیاز دارید؟

  1- وبسایت‌های تجارت الکترونیک منابع زیادی برای پردازش مصرف می‌کنند، بهترین هاستینگ وردپرسی، اولین موردی است که به آن نیاز دارید.
  2- سپس شما نیاز به انتخاب یک نام دامنه برای وب سایت خودتان دارید. در اینجا راهنمای چگونگی انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت تجارت الکترونیک خود را مطالعه کنید.
  3-در نهایت، شما نیاز به انتخاب پلاگینهای ضروری برای وبسایت خود خواهید داشت، تا سایت شما رو کارامد تر کند.

  بر اساس مواردی که گفته شد، اجازه دهید تا نگاهی به بهترین پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس بیاندازیم.

  1- ووکامرس WooCommerce

  woocomerce

  WooCommerce محبوب‌ترین افزونه وردپرس تجارت الکترونیک است.
  افزونه‌ها و قالبهای زیادی برای WooCommerce در دسترس می‌باشد. همچنین انجمنی بزرگ و پرشور از کاربران و توسعه دهندگان در پشت آن است.

  مزایای استفاده از WooCommerce

  در اینجا برخی از مزایای استفاده از WooCommerce را به عنوان پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس، بیان می‌کنیم:
  ضمیمه‌ها و قالب‌ها – صدها ضمیمه و قالب برای WooCommerce موجود می‌باشد، که باعث می‌شود ویژگی‌های جدید را به راحتی به سایت تجارت الکترونیک خود اضافه نمایید. مجموعه بزرگ از قالب‌ها بدین معناست هزاران قابلیت و آپشن برای انتخاب طرح و چیدمان سایت خود دارید.
  پشتیبانی دانلودهای دیجیتال، محصولات مجازی و کالاهای فیزیکی – با استفاده از WooCommerce می‌توانید فروش کالاهای فیزیکی را به خوبی دانلودهای دیجیتال (از جمله کتاب، موسیقی، نرم افزار، و غیره) انجام دهید. با افزونه جانبی Envira Gallery’s WooCommerce integration برای ووکامرس، به راحتی می‌توانید عکس‌های وبسایتتان را بفروشید.
  فروش کالاهای وابسته یا محصولات خارجی – با استفاده از WooCommerce می‌توانید کالاهای وابسته یا محصولات خارجی را به سایت خود اضافه کنید. بازاریابان وابسته، می‌توانند فروشگاه‌های کالا را ایجاد کرده و به کاربران تجربه بهتری را ارائه کنند.
  مدیریت موجودی کامل – WooCommerce مجهز به ابزارهایی است که به راحتی موجودی کالای خود را مدیریت کنید یا دسترسی‌های لازم را به مدیر فروشگاه خود واگذار نمایید.
  پرداخت و گزینه‌های حمل و نقل – WooCommerce از دروازه پرداخت‌های عمومی پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید بسیاری از گزینه‌های دیگر پرداخت را با استفاده از افزونه‌ها اضافه نمایید و همچنین هزینه‌های حمل و نقل و مالیات را محاسبه کنید.
  پشتیبانی و مستندات – بهترین پشتیبانی و مستندات آنلاین برای WooCommerce وجود دارد.

  معایب استفاده از WooCommerce

  گزینه‌های بسیار زیاد – استفاده از WooCommerce بسیار راحت است، اما تعداد بسیار زیاد گزینه‌های موجود در تنظیمات صفحه می‌تواند یک کاربر جدید را بترساند.
  یافتن افزونه‌ها – برای WooCommerce تعداد بسیار زیادی افزونه موجود می‌باشد، بعضی وقت‌ها یک کاربر شاید نتواند افزونه مناسب را برای ویژگی مد نظرش پیدا کند.
  پشتیبانی از قالبها – WooCommerce با تمام قالب‌های وردپرس همخوانی دارد، اما همیشه تنظیم کردن آن‌ها راحت نیست و با همه قالب‌ها خوب به نظر نمی‌رسد. شما نیاز به یک قالب آماده WooCommerce دارید تا از تمام ویژگی‌های آن بدون هیچ زحمت زیادی بتوانید استفاده کنید.

  WooCommerce بهتریت انتخاب برای هر نوع وبسایت تجارت الکترونیک می‌باشد و دارای بزرگترین اجتماع توسعه دهندگان و کاربران، بیشترین افزونه‌ها و قالبها، بهترین پشتیبانی از وبسایت‌های چندزبانه و بهترین گزینه‌های پشتیبانی اعم از رایگان و پولی می‌باشد.

  2- دانلودهای آسان دیجیتال Easy Digital Downloads

  edd

  Easy Digital Downloads شرایط بسیار راحتی را برای فروش آنلاین دانلودهای دیجیتال در وردپرس ایجاد می‌نماید و همراه با ویژگی‌های قدرتمند فروشگاه دیجیتال زیبا و کاربردی خوبی را ایجاد می‌کند.
  ما از Easy Digital Downloads برای فروش نرم افزارها استفاده می‌نماییم.

  مزایای استفاده از Easy Digital Downloads

  طراحی شده برای فروش محصولات دانلودی دیجیتال – Easy Digital Downloads برای فروش دانلودهای دیجیتال ساخته شده است. بر خلاف پلاگینهای تجارت الکترونیک که می‌توانند برای فروش همه نوع محصولی استفاده شود؛ Easy Digital Downloads یک تجربه بسیار بهتر برای فروش دانلودهای دیجیتال برایتان فراهم می‌کند.
  استفاده آسان – استفاده از Easy Digital Downloads بسیار راحت است. از همان شروع استفاده به راحتی چگونگی اضافه کردن محصولات و نمایش آن‌ها را کشف خواهید کرد که واقعاً برای مبتدیان مفید است.
  ضمیمه‌ها – صدها ضمیمه برای برای Easy Digital Downloads وجود دارد، افزونه‌هایی برای بسیاری از دروازه‌های پرداخت، پلتفرم‌ها، خدمات و همچنین برای اضافه کردن ویژگی‌های بیشتر.
  قالب – Easy Digital Downloads تقریباً با هر قالب وردپرس کار می‌کند، با این حال اگر شما هنوز قالبی انتخاب نکرده باشید، قالب‌های مختض Easy Digital Downloads ساخته شده است.
  پشتیبانی عالی – این پلاگین بسیار خوب مستند شده است و شما دارای انجمن رایگان پشتیبانی، فیلم، آموزش، و حتی یک چت روم هستید، همچنین کاربرانی که حق عضویت پرداخت کرده باشند، در دریافت خدمات پشتیبانی اولویت دارند.

  معایب استفاده از Easy Digital Downloads

  فقط دانلود دیجیتال – همانگونه که از نام Easy Digital Downloads پیداست، فقط برای ایجاد سایت تجارت الکترونیک برای دانلودهای دیجیتال است. اما اگر شما تمایل به فروش کالاهای غیر دیجیتال با استفاده از دانلود دیجیتال را دارید، کاملاً به مشکل برمیخورید.
  فروش محصولات خارجی – اگر تمایل به اضافه کردن یک محصول خارجی و یا یک محصول وابسته را دارید، نیازمند اضافه کردن یک افزونه مجزا هستید.

  ما معتقدیم برای خرید آنلاین دانلودهای دیجیتال، بهترین پلاگین Easy Digital Downloads می‌باشد و در سایت‌های مشتریهایمان با موفقیت از آن استفاده کرده‌ایم.

  3- iThemes Exchange

  ithemes-exchange

  در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک وردپرس iThemes Exchange یک مدعی قوی می‌باشد.

  مزایای استفاده از iThemes Exchange

  گوناگونی انواع محصولات – iThemes Exchange هم دانلودهای دیجیتال و هم کالاهای فیزیکی را ساپورت می‌کند. همچنین دارای افزونه خرید حق عضویت و اشتراک بر روی سایت شما می‌باشد.
  راه اندازی آسان و سریع – پس از فعالسازی تنظیمات را مستقیم در اختیار شما قرار می‌دهد که در آن شما به سرعت با انتخاب آنچه که می‌خواهید به فروش برسد و چگونگی دریافت مبلغ آن، سایت خود را راه اندازی می‌کنید.
  رابط کاربری بصری – iThemes Exchange رابط‌های کاربری بسیار خوبی را برای اضافه کردن محصولات و مدیریت فروشگاه تجارت الکترونیک به شما ارائه می‌دهد.
  افزونه‌های رایگان – اکثر پلاگین‌های دیگری که معرفی کردیم، افزونه‌های اضافی غیر رایگان دارند، درحالی که iThemes Exchange کاملاً رایگان است.

  معایب استفاده از iThemes Exchange

  جامعه کوچکتر – iThemes Exchange بسیار جدیدتر از بسیاری از پلاگین‌های عمومی دیگر تجارت الکترونیک می‌باشد. با اینکه بسیاری از مستندات، پشتیبانی ها و افزونه‌های در دسترس برای آن وجو دارد و شما حس می‌کنید که همچنان در حال رشد است.

  ما احساس می‌کنیم که iThemes Exchange با بسیاری از ویژگی‌های پنهان، یک پیشرو قوی می‌باشد. ما به کاربرانی که می‌دانند چه چیز می‌خواهند بفروشند و چگونه می‌خواهند وجه پرداختی آنرا دریافت کنند، این پلاگین را معرفی می‌کنیم. تنظیمات راحت و آسان آن باعث می‌شود که یک انتخاب خوب برای کاربران جدیدی باشد که نمی‌خواهند با گزینه‌های بسیار زیاد به زحمت بیفتند.

  4-Shopp

  shopp

  مدعی چهارم در لیست ما، پلاگین Shopp، از بهترین پلاگین وردپرس تجارت الکترونیک است. اجازه دهید یک نگاهی به برخی از جوانب مثبت و منفی آن بیاندازیم.

  مزایای استفاده از Shopp

  جداول جداگانه دیتابیسها – توسعه دهندگان پلاگین Shopp معتقدند که استفاده از جداول جداگانه در دیتا بیس عملکرد دیتا بیس را بهبود می‌دهد، که در نتیجه صفحه‌های وبسایت برای کاربراین با سرعت بیشتری بارگذاری و نمایش داده می‌شود.
  گوناگونی انواع محصولات – پلاگین Shopp انواع محصولات فیزیکی، دیجیتالی و مجازی را ساپورت می‌کند. بر خلاف دیگر پلاگین ها در این فهرست،Shopp این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به خرید افزونه‌ای مجزا، اقدام به فروش محصولات کنید.
  امنیت و انطباق – پلاگین Shopp به صورت سازگار با PCI (payment card industry compliance) طراحی شده است. این پلاگین توجه ویژه‌ای به امنیت و ایمنی دارد که به شما کمک می‌کند که یک فروشگاه تجارت الکترونیک سازگار با PCI-DSS ایجاد کنید.

  معایب استفاده زا Shopp

  محدودیت پشتیبانی – بزرگ‌ترین عیب این پلاگین این است که هیچ فروم پشتیبانی رایگانی ندارد. شما باید برای پشتیبانی و دسترسی به فروم‌های آن پول پرداخت کنید.
  ایجاد جداول مجزا – درست است که ما این ویژگی را به عنوان یک مزیت هم عنوان نموده‌ایم، اما می‌تواند به عنوان یک نقطه ضعف هم در نظر گرفته شود. ما فکر نمی‌کنم که با استفاده از جداول دیتابیس جداگانه به طور قابل توجهی روی سرعت وبسایت اثر بگذارد.
  قالب‌های محدود – پلاگین Shopp با هر قالب وردپرس همخوانی دارد. به هر حال اگر شما به دنبال قالب با طراحی خاص برای Shopp هستید، گزینه‌های بسیار کمی در دسترس دارید.

  Shopp یک پلاگین عالی برای هر محصولی است که می‌خواهید به فروش برسانید. اما اگر شما یک کاربر جدید هستید، پس احتمالاً نیاز به خرید اشتراک پشتیبانی خوب دارید. همچنین ممکن است به این دلیل اینکه پلاگین‌های دیگر با PCI-DSS همخوانی ندارند، مایل به استفاده از Shopp باشید.

  5- Shopify

  shopify

  Shopify یک پلت فرم تجارت الکترونیک در حال رشد سریع است که همه چیز را برای شما مدیریت می‌کند. با اینکه این پلاگین یک سرویس مستقل است، اما با وردپرس یکپارچه سازی شده است. اجازه دهید به جوانب مثبت و منفی Shopify نگاهی بیاندازیم.

  مزایای استفاده از Shopify

  فوق العاده آسان برای مبتدیها – در مورد جنبه‌های فنی فروشگاه تجارت الکترونیک نگران نباشد. مواردی مانند راه اندازی SSL، یکپارچه سازی با دروازه پرداخت‌های مختلف، مدیریت حمل و نقل، نگرانی در مورد مالیات و غیره. Shopify همه آن‌ها را مدیریت می‌کند.
  پشتیبانی از دانلودهای دیجیتال و محصولات فیزیکی – این که شما در حال فروش کالاهای فیزیکی مانند پیراهن باشید و یا درحال فروش کالاهای دیجیتال مانند موسیقی باشید، Shopify می‌تواندهمه آن‌ها را مدیریت کند.
  مدیریت کامل فهرست موجودی – Shopify همراه با ویرایشگر موجودی و وارد کننده کلی محصولات است و با کمک ردیاب سفارش پیشرفته، باعث می‌شود به راحتی موجودی خود را مدیریت کنید.
  تنظیمات پرداخت و حمل و نقل – Shopify به راحتی کارت‌های اعتباری را پذیرش می‌کند. سیستم حمل و نقل آن روند کار را به وسیله یکپارچه سازی مستقیم با ارائه دهندگان نامداری مثل USPS ساده می‌کند.
  فروشگاه فیس بوک، اتصال Buyable، و دکمه فروش توییتر – Shopify با همه چیز ادغام و متصل می‌شود. اگر بخواهید یک فروشگاه فیس بوک ایجاد کنید، یک دکمه خرید در توییتر اضافه کنید و یا در Pinterest اتصال buyable ایجاد کنید، همه آن‌ها را با Shopify می‌توانید انجام دهید.

  معایب استفاده از Shopify

  پرداخت ماهیانه برای پلتفرم – Shopify به صورت ماهیانه برای استفاده از پلتفرمهایش شارژ دریافت می‌کند که با خریدن هاستینگ و استفاده از افزونه‌های پلاگین های دیگر در این لیست برابری می‌کند.
  پرداخت‌های شاپی فای – Shopify شما را تشویق به خرید پلتفرمهایی می‌کند که توسط Stripe ایجاد شده و گزینه بسیار خوبی برای مبتدیان است. به هر حال اگر شما می‌خواهید از سیستم‌های کامل‌تر و پیچیده‌تر استفاده کنید، Shopify از شما هزینه‌های اضافی دریافت می‌کند.

  اگر شما می‌خواهید یک پلت فرم قدرتمند بدون نیاز به مقابله با مسائل فنی داشته باشید، Shopify راه حل شماست. درحالی که هزینه‌های ماهانه در ابتدا زیاد به نظر میرسد اما قطعاً با ارزش هست، چراکه بدون دردسر به شما اجازه میدهد با آرامش ذهنی روی کسب و کار خود تمرکز داشته باشید.

  نتیجه گیری – بهترین پلاگین تجارت الکترونیک در وردپرس:

  – اگر کنترل حداکثر، انعطاف پذیری، و ویژگی‌های زیاد می‌خواهید، پس WooCommerce بهترین راه حل برای شما است.
  – اگر فقط کالاهای دیجیتال می‌فروشید، پس باید Easy Digital Downloads را بررسی کنید.
  – اگر راه اندازی سریع و سهولت استفاده می‌خواهید، پس Shopify بهترین راه حل تجارت الکترونیک برای شما است.
  در نهایت ما امیدوارم که این مقاله در پیدا کردن بهترین پلاگین تجارت الکترونیک وردپرس برای سایت شما کمک کرده باشد.

  منبع: wpbeginner

  2 Comments

  1. ندا گفت:

   سلام
   ما نیاز ابتدا افراد در قسمت فروشگاه سایت ثبت نام کنند و سپس به محصولات دسترسی داشته باشند و امکان سفارش و خرید داشته باشند
   سپس
   محصولات به صورت خدماتی به فورش برسد
   مثل اینکه مشتری 12 متر غرفه بخواهد خرید کند
   و مشخصات غرفه روی قیمت تاثیرگذار باشد

   برای این کار ووکامرس را پیشنهاد میکنید؟
   ممنونم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مقایسه 5 افزونه برتر تجارت الکترونیک وردپرس (افزونه فروشگاه ساز وردپرس) در سال 2016
  این وبسایت برای تجربه بهتر بازدید کنندگان از کوکی استفاده میکند.